Wist je dat de ruimte waarin je leeft een direct effect heeft op hoeveel stress of rust we dagelijks voelen? De spullen in ons huis spreken tot ons op zichtbare en onzichtbare niveaus. Het goede nieuws is dat de feng shui filosofie een eeuwenoude wijsheid biedt over wat we los mogen laten om meer rust in ons thuis toe te laten. Hier zijn een paar items waar je vaarwel tegen mag zeggen:
1. Gedroogde bloemen
Gedroogde en verlepte bloemen, takken, en bladeren zijn in de feng shui een no go. Ooit hielden deze levende dingen een broeiende energie, maar nu ze gedroogd en verlept zijn, staan ze voor de dood en aftakeling. Er zijn wel uitzonderingen. Als je een boeket gedroogde bloemen hebt die veel betekenis voor je heeft, zullen die herinneringen die je er aan hebben en de goede chi die daarbij hoort het boeket transformeren in een positief object.
2. Puntige, scherpe planten
Puntige planten zoals cactussen symboliseren een vergelijkbare energie: scherp en prikkelbaar. Als je een zachte en vloeiende energie in je ruimte wil brengen (en in je dagelijks leven), dan is het een goed idee om afscheid te nemen van planten die ongemak symboliseren. Ook hier zijn uitzonderingen wanneer een cactus of andere prikplant een unieke, positieve associatie voor je heeft.
3. Gebroken spullen
Bijna iedereen heeft wel een set gebroken spullen in huis staan die wacht om gemaakt te worden. Vaak nemen deze dingen veel ruimte in beslag en het repareren ervan staat al maanden op de to do-list – als het geen jaren zijn! Niets om je voor te schamen, maar nu is het tijd om er iets aan te doen. Omdat gebroken objecten symbool staan voor stagnerende energie, kunnen ze je op een onbewust niveau omlaag halen. Iedere keer dat je dat ding ziet dat wacht op reparatie, weegt het als een last op je schouders. Het is tijd om het te repareren of om het los te laten!
4. Over de datum
Items die over de houdbaarheidsdatum zijn zoals beauty producten, eten en dat soort dingen, hebben hun houdbaarheidsdatum voor een reden. Natuurlijk wil je sowieso niet per ongeluk iets binnenkrijgen wat niet goed meer is. Daarnaast kunnen producten die over de datum zijn je feng shui aantasten. We willen zo veel mogelijk vers eten en producten met hoge, levensbevorderende energieën om ons heen. We zijn wat we eten; we zijn wat we op ons lichaam smeren; we zijn waar we ons mee omringen.
5. Ongewenste cadeaus
Velen van ons hebben geschenken die we niet willen, hoe lief het gebaar ook was. Boeddhistische leraren leggen ons uit dat wanneer we een geschenk geven, we het los moeten laten. Wees niet gehecht aan wat iemand met jouw cadeau doet. Laat het een gift zijn. Aan de andere kant van het verhaal kunnen we het gebaar van het cadeau waarderen, maar vasthouden aan iets wat we niet willen heeft invloed op onze kalmte en geluk. Geef jezelf toestemming om het te doneren of opnieuw weg te geven. Er is iemand die het fantastisch zal vinden!
6. Spullen met negatieve associaties
Net zoals ongewilde cadeautjes zijn er nog andere objecten in ons huis die negatieve associaties dragen. Misschien ben je vergeten dat het er is, of is het iets dat je kwijt wil maar een schuldgevoel houdt je tegen. Een voorbeeld is die spijkerbroek uit je studententijd waar je op een dag weer in wil kunnen passen. Dat geeft jou de boodschap dat je niet perfect bent zoals je bent. Andere items zijn nog duidelijker, zoals die foto van de ex die jou niet goed behandelde. Het is ongelofelijk hoeveel ruimte je innerlijk kunt maken als je deze spullen los kunt laten!
Tekst: vertaald van MindBodyGreen
Nina Elshof – Huis & ziel
Wil je nog meer doen met het opschonen van de energie van je huis? In Huis en ziel schrijft Nina Elshof over de betekenis van rommel op een onbewust niveau en hoe je je huis èn ziel een fijne opruimbeurt kunt geven. Zo kun je overtollige ballast op alle fronten loslaten, zodat er weer ruimte komt voor enthousiasme, zin in het leven en de stem van je ziel. Nieuwsgierig geworden?
8 reacties
Woh heel helder en zeer toepasselijk voor mij …. vasthouden van dingen die negatieve herinneringen hebben. Dank voor het inzicht xx
Het eerst de boeken eruit en geen nieuwe erin.
Wauw, de boeken eruit en geen nieuwe erin.
Al die dingen heb ik niet….als je HSP bent, voel je al vanzelf dat je die dingen niet in huis wilt….alleen boeken gaan bij mij nooit meer weg…..en dan bedoel ik niet van die flutromannetjes, want die lees ik niet eens….
Welke boeken over feng shui kan je aanraden? Het boek van nina heb ik al gelezen. Maar ik wil me wat meer verdiepen in feng shui.
Hallo Veerle. Ken je nina’s Opleiding en cursussen? Van eendaagse tot jaar lange trainingen zijn bij haar te volgen. Naast boeken misschien ook interessant. Zie https://www.fengshuiacademie.com/53-agenda.
Nu ik de opleiding doe snap ik waarom het lezen van boeken over feng Shui me soms alleen maar meer in verwarring bracht. De verschillende stromingen feng Shui leggen dingen soms net anders uit wat t niet allemaal even goed te volgen maakt.
Leren in de praktijk zoals Nina doet is bovendien gewoon heel leuk en gaat niet over het toepassing van trucjes maar over het leren lezen van je huis en jezelf erin. Dan snap je ook hoe je het verhaal van/met beide kan veranderen.
Ik ben geen fan van moeten. Ik hou niet van die dingelandij.
Ik heb sowieso nooit veel spullen, die ervaar ik als last.
Zolang je huis maar schoon “energetisch en fysiek” en opgeruimd is is het goed.
Vind bepaalde spullen fijn om om me heen te hebben. geeft mij geborgenheid. Koop alles met mijn intuïtie. Heb een hekel aan echt nederlandse spullen zolas klompjes enz…