Petra Pronk

Zelfvoorzienend leven: een rijke manier van leven

Zelfvoorzienend leven. Hoe doe je dat? Lees het op http://zelfvoorzie.ning.com. Een mooi begin voor de Dag van de Duurzaamheid (9/9/2009).
 
Boele Ytsma had jaren ervaring met zelfvoorzienend leven. Hij verbouwde zijn eigen groente en fruit, hield ganzen, kippen, schapen en varkens, slachtte koeien, molk geiten, bakte zijn eigen brood en kookte op een houtgestookt fornuis gekookt. Kortom: een kei in autarkie. Hij wilde de passie en ervaring graag delen op een ‘platform voor zelfvoorzienend leven’ en zette een site op poten. Die werkte inspirerend voor mensen met interesse in zelfvoorzienend leven, maar een jaar geleden hield Boele Ytsma het toch voor gezien. Hij nam afscheid van het zelfvoorzienende leven en ook van zijn site. Met pijn in het hart.
 

Een rijke manier van leven
“Zelfvoorzienend leven is een rijke manier van leven en verbindt je op een wezenlijke manier met de aarde”, schreef hij bij het afscheid van zijn site.”Brood smaakt anders als je het zelf hebt gekneed en gebakken, warmte voelt anders als je zelf de bomen hebt gekapt die nu het vuur voeden. Zelfvoorzienend leven is verrukkelijk leven! Maar het zelfvoorzienend leven is ook tijdrovend en intensief. De ‘producten’ die je er zelf mee creëert zijn relatief goedkoop, zodat de tijdsinvestering in geen verhouding staat tot de besparing die het je geeft. Het leidt tot de bizarre conclusie dat een leven dat voor mijn opa nog goed genoeg was om zijn gezin van te onderhouden, in onze tijd is geworden tot een dure luxe, die je je alleen kunt permitteren als je kostbaar land hebt en heel veel tijd.”
 
De informatie op http://zelfvoorzie.ning.com/ is nog steeds de moeite waard voor wie interesse heeft in zaken als consuminderen, autarkie en permaculture.
 
Petra Pronk

Petra Pronk

Geschreven door: Petra Pronk

Ik ben redacteur bij InspirerendLeven.nl Reuze leuk om van inspiratie je werk te maken!

Reacties van lezers (4)

beantwoorden »
redactie

redactie zegt:

Op ma 14 sep '09 om 9:36

Volgens mij verhoudt het onderwerp zelfvoorzienend leven zich slecht met het medium internet. Zelfvoorzienend ben je in de buitenlucht, met je handen in de aarde. Op internet ben je in je hoofd. Het kost tijd en heb je niet nodig als je zelfvoorzienend wilt zijn.

Daniëlle

beantwoorden »
redactie

redactie reageert op:

Op di 15 sep '09 om 8:31

redactie zei:

Op ma 14 sep '09 om 9:36

Volgens mij verhoudt het onderwerp zelfvoorzienend leven zich slecht met het medium internet. Zelfvoorzienend ben je in de buitenlucht, met je handen in de aarde. Op internet ben je in je hoofd. Het kost tijd en heb je niet nodig als je zelfvoorzienend wilt zijn. Daniëlle

Maar internet is wel weer handig als je tips wilt hebben over hoe je e.e.a. beter had aan kunnen pakken. Misschien was Boeles initiatief wel geslaagd als hij een golf aan praktische en morele steunbetuigingen had gekregen via InspirerendLeven?
Petra

beantwoorden »
Tatjana

Tatjana zegt:

Op di 24 aug '10 om 9:23

Klopt uiteraard wel dat internet veel tijd opslokt die je buiten ook had kunnen gebruiken. Toch kan internet wel helpen met het verspreiden van het idee. Wanneer meer mensen een poging doen, dan zou dat toch ten goede komen van ons ( leef ) milleu. Ook helpt internet mij om alle kennis die ik vergaard heb, handig en overzichtelijk bij elkaar te houden. Dit doe ik dan direct ook voor anderen zichtbaar in een webste. Ik kan nu een keer niet alles in een keer onthouden. Dus internet is zelf bij een zelfvoorzienend leven echt wel een hulpmiddel. Ook om elkaar te inspireren werkt internet best goed.

Groetjes tatjana van Eetbaretuin.info

beantwoorden »
Tatjana

Tatjana zegt:

Op vr 27 aug '10 om 7:55

Het is de vraag of bovenstaande blog in het leven blijft.
Voor degene die toch mee willen praten met een community over zelfvoorzienend leven.

Ben ik zo vrij geweest om een nieuw vast aan te maken.
Ik wil hiermee niet concureren met Boele P. Ytsma.
( ik zou zeggen zolang die er is, meld je bij hem aan )

Maar mocht die uit de lucht zijn wanneer je dit bericht leest,
dan heet ik je van harte welkom op een poging de community niet verloren te laten gaan, maar juist uit te breiden.

Het is te vinden op

http://www.eetbaretuin.info/_zelfvoorzienend_leven/community_zelfvoorzie...

Wie weet tot ziens.

Reageer

Contact gegevens
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
Reactie
Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
Blijf op de hoogte

Inspiratie voor vandaag

 

De natuur doet niets zonder doel

- Aristoteles

Eerdere quotes »

De zeven spirituele wetten van superhelden

Leestip

De zeven spirituele wetten van superhelden

Deepak Chopra, Gotham Chopra

Prijs: € 14,95

Deepak Chopra ontrafelt de zeven wetten van de wereld van superhelden. Hij legt de waarde ervan uit en laat zien hoe je ze kunt toepassen...

Meer informatie » | Bekijk meer boeken

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:

  • Laatste blog artikelen
  • Komende evenementen
  • Nieuwste ontwikkelingen

Waarom aanmelden?

  • Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
  • Ontvang aanbiedingen
  • Deel ervaringen met andere leden

Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in