Vrouwen kijken anders
Ook altijd gedacht dat vrouwen en mannen anders tegen zaken aan kijken? Het is nu heel letterlijk onderzocht en gemeten, met opmerkelijke gevolgen.
Onderzoekers lieten 10 mannen en 10 vrouwen verschillende kunstwerken beoordelen, zoals landschapsschilderingen en foto's van steden. Ondertussen werd de hersenactiviteit van de proefpersonen gemeten met magnetische apparatuur.

Vrouwen kijken anders
Uit de meting bleek dat bij zowel mannen als vrouwen de wandbeenkwab actief werd, een hersengebied dat wordt geassocieerd met ruimtelijk inzicht. Mannen gebruikten echter alleen de wandbeenkwab in hun rechterhersenhelft. Vrouwen schakelden zowel de linker- als de rechterhelft van hun brein in bij het bekijken van de kunst, meldt de Universiteit van California. Daar kun je opmerkelijke conclusies uit trekken.
Het verschil in hersenactiviteit bewijst volgens de onderzoekers dat mannen en vrouwen op een andere manier naar hun omgeving kijken. Door hun beide hersenhelften in te schakelen, kunnen vrouwen zich waarschijnlijk meer op specifieke details in hun zichtveld richten. Mannen zien een afbeelding meer als geheel door de dominantie van hun rechterhersenhelft.
Jager-verzamelaars
De verschillen zijn mogelijk miljoenen jaren geleden ontstaan toen mensen zich ontwikkelden tot jager-verzamelaars. Vrouwen zouden bij het verzamelen van voedsel zoals fruit en noten meer oog voor detail hebben gekregen. Mannen zouden eraan gewend zijn geraakt om hun omgeving als geheel in zich op te nemen, omdat ze prooidieren op die manier gemakkelijker konden volgen.
Waarom mannen spullen kwijtraken
Het verschil in ruimtelijk inzicht kan volgens de wetenschappers mogelijk ook verklaren, waarom mannen vaak beter zijn in kaartlezen en vrouwen minder vaak spullen in hun directe omgeving kwijtraken.
"Vrouwen zijn zich meestal meer bewust van objecten in hun omgeving, zelfs van die spullen die ze niet onmiddellijk nodig hebben bij het uitvoeren van een bepaalde taak", zo schrijft onderzoeksleider Francisco Ayala. "Mannen zijn weer beter in navigatie, omdat ze zichzelf oriënteren aan de hand van afstanden en richtingen. Vrouwen bepalen hun positie vooral aan de hand van details van de omgeving."
Dit verklaart ook verschillen zoals prominent uitgewerkt in boeken als Waarom vrouwen niet kunnen kaartlezen... en Mannen komen van Mars, Vrouwen van Venus.
Interessant artikel? Aanbevolen boeken:
Twitter dit bericht naar al je vrienden »
Relevante blog artikelen of agenda items
Inspiratie voor vandaag
Op een affiche 'vloeken is aangeleerd' had iemand geschreven: 'geloven ook'.
Leestip
Yoga helpt
Prijs: € 19,95
Yoga zonder poespas. Voorwoord Deepak Chopra. Yoga kan veel aandoeningen voorkomen en genezen. Tara Stiles laat zien hoe eenvoudig en...
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:
- Laatste blog artikelen
- Komende evenementen
- Nieuwste ontwikkelingen
Thema's
Waarom aanmelden?
- Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
- Ontvang aanbiedingen
- Deel ervaringen met andere leden
Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in
Laatste reacties
-

Kris Deckers op De wijsheid van een gebroken hart
Er is maar een weg... Je spoken in het licht zetten!
do 24 mei '12 om 12:54
-
Puck op Griekenland: stap uit de euro!
Dit geld ook voor het verzekeringswezen lijkt me.
wo 23 mei '12 om 16:58
-

Anoniem op Griekenland: stap uit de euro!
Eerst begrip en kennis, dan vooral je geld uitgeven, duurzamer leven, minder is...
di 22 mei '12 om 22:37


Reacties van lezers (1)
1 reactie
Mannenfluisteraar zegt:
Op di 2 feb '10 om 11:19
Met veel interesse en belangstelling heb ik je inspirerend en leuk geschreven artikel gelezen, Madeleine.
Ik geef zelf o.a. lezingen over de m/v verschillen en het blijft maar een boeiend thema. En het is een verademing te weten waarom bepaalde dingen zo zijn als ze zijn en dat de ander het niet express doet om je te ergeren.
Ik heb dan ook nog een boektip . Zeker ook een aan te bevelen boek. “Hallo Tarzan – Hoe word je een Mannenfluisteraar” (http://www.mannenfluisteraar.nl/relatieboek_Hallo_Tarzan.php) van relatie-expert Gigi Sage.
Zij gaat een stap verder en laat zien hoe om te gaan met de verschillen. En zo meer harmonie en respect te creëren. Eén van haar belangrijkste uitgangspunt is dat mannen en vrouwen elkaar juist 100 % aanvullen. Zodra beiden elkaars verschillen accepteren en de kwaliteiten hierin erkennen, kunnen ze hun krachten bundelen. Of zoals Gigi het zegt: we hebben elkaar juist nodig!
Er zijn ook een aantal recensies te vinden op bol.com.
Reageer