Ontkooien als oplossing voor de Europese crisis
De tijd van de grote ego’s is ten einde
Europa is in de greep van de kredietcrisis. Griekenland heeft de vlam aangestoken en die wordt nu verder aangewakkerd door Italië. De schuldenberg van veel Zuid-Europese landen lijkt onoplosbaar.
De crisis is niet alleen maar ellende, het luidt ook een nieuw tijdperk in. Op de puinhopen van de schuldenberg ontstaat een nieuwe wereld. Een wereld die minder gebaseerd is op hebzucht en de verslaving aan continue groei. Een wereld waarin we gaan ontdekken dat geluk niet afhangt van bezit, maar van innerlijke ontwikkeling en beschaving. De tijd van grote ego’s loopt ten einde. Ze worden ontmaskerd of ruimen het veld.
Vaarwel meneer Berlusconi!
Een nieuwe tijd
Zoals gezegd staan we aan de vooravond van een tijdperk waarin bewustwording de nieuwe machtsfactor wordt. Een niet tastbare wereld openbaart zich in ons bewustzijn. Door onze holistische kijk op de wereld worden onze mogelijkheden als mens verruimd. Ineens zien we oplossingen voor onoplosbare ideeën. Vanuit een hogere dimensie hebben we meer inzicht om de juiste maatregelen te nemen. Een mooie metafoor om dit fenomeen te duiden, is de volgende: de huidige derde dimensie is te vergelijken met televisie kijken. Je kijkt passief toe, hoe de realiteit zich ontvouwt. Dat is hoe de Europese kredietcrisis nu over ons heen spoelt.
In het nieuwe inspiratietijdperk zijn we in staat om zelf televisieprogramma’s te maken. We creëren als het ware onze eigen realiteit. We hebben niet meer de onverzadigbare hang naar meer geld en bezit. We hebben daadwerkelijk toegang tot hogere dimensies. Dat vraagt om aanpassingsvermogen. Je wereldbeeld moet op zijn kop. Je kunt deze vierde dimensie alleen zien, als je jouw eigen kooi opent en wegvliegt. Iemand die vast blijft zitten in zijn huidige denken, beweert dat de wereld niet groter is dan de huiskamer, waarin zijn kooi staat.
Stap uit je comfortzone
De huidige driedimensionale wereld beperkt je blikveld. De oplossingen voor de Europese schuldencrisis zie je op dit niveau niet. Albert Einstein stelde al dat je problemen niet kunt oplossen op het niveau waarop ze zijn ontstaan.
Kortom: zet je kooi open en stap uit je comfortzone.
Hans Peter Roel spreekt op het MKB-congres op de dag van het ontkooien, donderdag 17 november aaanstaande, naar aanleiding van zijn boek De Ontkooiing
Interessant artikel? Aanbevolen boeken:
Twitter dit bericht naar al je vrienden »
Relevante blog artikelen of agenda items
Inspiratie voor vandaag
Op een affiche 'vloeken is aangeleerd' had iemand geschreven: 'geloven ook'.
Leestip
Yoga helpt
Prijs: € 19,95
Yoga zonder poespas. Voorwoord Deepak Chopra. Yoga kan veel aandoeningen voorkomen en genezen. Tara Stiles laat zien hoe eenvoudig en...
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:
- Laatste blog artikelen
- Komende evenementen
- Nieuwste ontwikkelingen
Thema's
Waarom aanmelden?
- Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
- Ontvang aanbiedingen
- Deel ervaringen met andere leden
Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in
Laatste reacties
-

Kris Deckers op De wijsheid van een gebroken hart
Er is maar een weg... Je spoken in het licht zetten!
do 24 mei '12 om 12:54
-
Puck op Griekenland: stap uit de euro!
Dit geld ook voor het verzekeringswezen lijkt me.
wo 23 mei '12 om 16:58
-

Anoniem op Griekenland: stap uit de euro!
Eerst begrip en kennis, dan vooral je geld uitgeven, duurzamer leven, minder is...
di 22 mei '12 om 22:37


Reacties van lezers (1)
Marielle Janssen zegt:
Op ma 21 nov '11 om 11:35
Goedemorgen Hans Peter,
Je persoonlijke missie is mensen te inspireren en te raken, nou....dat is je gelukt! Ik ben afgelopen donderdag zeer geraakt door jouw woorden. Middels deze mail wilde ik je mijn dank daarvoor uiten. De tegenstelling tussen jouw woorden en die van de eerste spreker van de dag was zo groot. Door deze tegenstelling voelde ik zo duidelijk dat jij sprak vanuit een oprechtheid en zuiverheid die niet anders kan dan mensen raken.
Ik voelde in de groep niet de ruimte om me door je woorden helemaal diep te laten raken, want dan had ik het niet droog gehouden. En daar vond ik het in deze niet de geschikte setting voor.
Ik zag aan de ogen van de mensen me heen dat veel mensen diep geraakt waren.
Complimenten!
Ik ga je boek lezen en ga je verdere stappen volgen.
Hele fijne dag nog!
ga vooral door met hetgeen je doet. Wellicht tot ziens.
Met vriendelijke groeten,
Marielle
Reageer