Blog: Natuur en milieu
Vele nieuwe, inspirerende boeken zien wekelijks het licht. Helaas kunnen wij ze niet allemaal zelf lezen en bespreken. Bovendien zijn we benieuwd naar jouw mening.
"Houd hoop levend - Plant een olijfboom!"
is een internationale actie om door middel van het planten van olijfbomen samen met Palestijnse boeren de hoop op een goede toekomst levend te houden.
Het bijzondere van de olijfboom is dat hij vruchten schenkt in een onvruchtbare omgeving. Hij draagt heel snel vrucht en kan bijzonder oud worden. Lees hier meer over deze bijzondere boom die je een ander kunt schenken.
In hoog tempo sterven er diersoorten uit. Beschermingsmaatregelen zijn daarom bittere noodzaak voor tal van dieren. Het blijkt echter dat het ene dier een grotere kans op bescherming door de overheid heeft dan het andere, ook al zijn beide even zeldzaam. Het uiterlijk van het dier speelt hierbij een belangrijke rol, concludeert bioloog Edo Knegtering, die 27 november promoveerde aan de Rijksuniversiteit Groningen.

Wat is de X-factor?
Op basis van verschillende deelonderzoeken concludeert Knegtering: ‘We hebben de neiging om bepaalde groepen in het wild levende dieren eerder te beschermen dan andere. Ook de lichaamsgrootte van die dieren speelt daarbij een rol.’
Kleine dieren lijken door ons letterlijk van minder waarde gevonden te worden. Wie bekommert zich om het leven van een mug, vlieg, mier, kakkerlak of ander 'lastig' dier?
Lees meer over Ben je lelijk? Jammer, dan ben je de pineut »

Heb je zelf een vogelhuisje in de tuin en vind je uitvoeringen als deze wat overdreven?
Klik hier en krijg een idee hoe een vogel zo'n woonruimte kan benutten.
Iedereen weet dat je op vakantie in afgelegen oorden veel meer sterren ziet dan thuis in Nederland. Maar ook in Nederland verschilt de sterrenhemel die je kunt zien sterk per plaats. Dat komt door de 'lichtvervuiling'. De beste plek om lekker op je rug liggend de sterrenhemel te bekijken blijkt Schiermonnikoog.
De donkerste plek van Nederland
Schiermonnikoog is de donkerste plek van heel Nederland. Dit blijkt uit het onderzoek van De Provinciale Milieu-federaties en Stichting Natuur en Milieu, uitgevoerd door bureau Sotto le Stelle. Op Schiermonnikoog zijn op een onbewolkte maanloze nacht ongeveer 3.000 sterren te zien, terwijl dit er in een stad nog maar 50(!) zijn. Je kunt hier dus ook nog ervaren hoe donker donker kan zijn!
Kijk waar je in Nederland nog duisternis kunt ervaren en de meeste sterren kunt zien
Het Nederlandse bedrijf Van Houtum Papier uit Swalmen heeft als eerste ter wereld volledig biologisch afbreekbaar toiletpapier geproduceerd: Satina eco. Dit toiletpapier is gemaakt van honderd procent gerecycled papier. Het was al voorzien van het FSC-Recycled keurmerk en het Europees Ecolabel, nu heeft de papierproducent ook het Cradle to Cradle-certificaat ontvangen van het Amerikaanse MBDC.
Afgelopen weekend ben ik 's ochtends weer voor zonsopgang op pad gegaan om te kijken of de korhoenders al actief waren. Het was guur weer en de hanen en hennen hadden nog weinig animo om nu al te gaan baltsen, maar ze waren desalniettemin te zien en te horen. Altijd weer spannend, want deze vogelsoort is in ons land al jaren met uitsterven bedreigt, en het is bijna een wonder is dat er nog steeds een heel kleine populatie standhoudt in 'mijn achtertuin'.
Er wordt dan ook door natuurbeheerders en vogelbeschermers van alles aan gedaan en hun leefomgeving is een paar jaar geleden ook tot Nationaal Park verheven.
15 maart start:
Natuurlijk schoon
Natuurlijk Schoon is een zwerfafvalproject dat in 2009 van start is gegaan. Samen met scholieren en iedereen die mee wil helpen gaan we het zwerfafval in de eigen omgeving opruimen. In 2009 deden we dat met meer dan 10.000 vrijwilligers!
Het doel van Natuurlijk Schoon is dat iedereen beter gaat nadenken over afval op straat. Wij veroorzaken dit afval zelf en kunnen dus ook zelf het probleem oplossen door in de toekomst afval niet op straat of in het bos achter te laten. Dacht jij ook dat een sigarettenpeuk of bananenschil weggooien geen punt is?
Lees dan verder.
In mijn carriere bij innovatieve ondernemingen als Martin Marietta Aerospace, Phillips Petroleum en Cisco Systems leerde ik een krachtig principe dat toepasbaar leek in het dagelijkse leven als ook op de werkvloer. Het is zo simpel als dit:
Als we iets zien dat we niet begrijpen, komt dat normaliter omdat we niet alle informatie hebben.
Voor mij is de angst en de onenigheid over het jaar 2012, het einde van een 5.125 jaar durende cyclus in de Maya kalender, onbegrijpelijk. De voorspellingen over 2012 varieren van een tijd van chaos en destructie tot duizend jaar vrede en saamhorigheid. Dus welke van de twee is het? Wat kunnen we realistisch verwachten nu we deze mysterieuze datum naderen? In mijn persoonlijke verkenning naar de einddatum van 2012 ontdekte ik al snel dat het antwoord op mijn vragen verborgen ligt in een oud geschrift over tijd. In Fractale Tijd: 2012 en de nieuwe wereld – deel ik wat ik heb gevonden.
'Ik nodig je uit om me te volgen in een totaal nieuwe manier van denken over tijd en toekomst. Als je altijd al wilde weten of ‘de geschiedenis zich herhaalt’, dan zul je genieten van dit boek!'
Gregg Braden
Eind april komt bestsellerauteur Gregg Braden naar Nederland. Hij is een belangrijke auteur en spreker op het gebied van spiritualiteit en nieuwe wetenschap. Naar aanleiding van zijn nieuwe boek geeft hij op 23 april een lezing: Fractale Tijd – het Geheim van het verleden, de belofte van de toekomst!
Op 24 april geeft hij samen met Howard Martin (HeartMath) de multimedia workshop The Divine Matrix – The Language of the Heart. Hierin bieden ze de sleutel om het beste te maken van de tijdscyclus die volgens de Maya kalender december 2012 eindigt en de nieuwe cyclus die zich dan aankondigt. Een belangrijke boodschap voor een nabije toekomst!
Leestip
Minder doen, meer bereiken
Prijs: € 19,90
Marc Lesser laat zien wat de voordelen zijn van minder doen in een wereld waar meer doen een steeds belangrijker plaats inneemt – meer...
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:
- Laatste blog artikelen
- Komende evenementen
- Nieuwste ontwikkelingen
Waarom aanmelden?
- Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
- Ontvang aanbiedingen
- Deel ervaringen met andere leden
Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in
Inspiratie voor vandaag
Wat me niet vernietigt maakt me sterker.

Bren op Aandacht voor borstkanker
Ik ben ook werkzaam in de zorg zou top zijn als we allemaal pink gloves zouden...
ma 15 mrt '10 om 16:58
Lyke Bagaya op Doe jij al mee aan NL DOET?
Op zaterdag 20 maart organiseren Het Elfde Huis en No Kidding een...
zo 14 mrt '10 om 20:05
Ritazet op Wees buitengewoon goed!
Tja, mijn motto voor 2010 luidt: 'kom uit je comfortzone'. Dan kan ik zo'n...
wo 10 mrt '10 om 13:14
Harald op Wees buitengewoon goed!
Ik ben buitengewoon goed in het coachend aansturen van mensen, met name binnen...
wo 10 mrt '10 om 13:13
Petra Pronk op Wees buitengewoon goed!
Fantastisch! Leuk dat je de uitdaging aangenomen hebt, Rita. Ik vind het in elk...
wo 10 mrt '10 om 10:53