Natuur als inspiratiebron
Net terug uit de VS waar ik 5 dagen in een meditatieoord heb doorgebracht. Met 50 mensen van over de hele wereld op zoek naar jezelf en het hogere. Wat misschien wel hetzelfde is. Een perfect programma om de weg naar binnen te vinden. Belangrijke inspiratiebron: de natuur.
De beste tijd voor meditatie is ’s morgens om 4 uur, kregen we te horen. Dan komt de natuur langzaam tot leven en ligt de wereld nog te slapen. De perfecte tijd om je af te stemmen op het hogere en de weg naar binnen te gaan. Alle verbindingen staan dan open….
Dat zal best, maar 4 uur ’s ochtends vond ik toch wat te bar. Die heb ik dus lekker laten lopen. De volgende ronde om 7.30 uur zat ik braaf op mijn kleedje. Ook in spirituele zaken moet je je eigen koers volgen.
Natuur
Het programma zat perfect in elkaar. Alles werkte mee om een omgeving en een sfeer te creëren waarin je in staat werd gesteld om contact te maken met ‘het hogere’, wat dat dan ook is. De natuur bleek daarbij een belangrijke component. Het complex is gelegen in de Cat Skils, een heuvelgebied buiten New York. Middenin de wildernis. Herten, egels en beren in overvloed. Vanwege die laatste mocht je dus niet in je eentje wandelen, en werden er in groepsverband stiltewandelingen georganiseerd. In een rij over smalle bosbaadjes, tussen bomen door, en zwijgend aan een stroompje zitten. Aandacht voor wat je tegenkwam. Zacht verend mos. Klaterend water tussen stenen. Vlekken zonlicht op de bosgrond. Als iets een sleutel is voor de ontmoeting met het hogere, is het wel de natuur. Onmogelijk om je af te sluiten in zo’n omgeving. Je krijgt als vanzelf een gevoel van verbinding met een groter geheel en eenheid met de kosmos.
Meditatie
Verder heel veel tijd en ruimte voor jezelf. Twee middagen doorbrengen in stilte, alleen met je gedachten. Dat brengt je op steeds diepere lagen in jezelf en je bewustzijn. Je kunt weinig anders dan doordenken, steeds een stapje verder gaan, als je 5 uur alleen met jezelf bent. Dat is heel wat anders dan thuis gewoon lekker een middagje alleen met een boek op de bank doorbrengen. Hier was niks wat je afleidde. En dus werd je geconfronteerd met jezelf, jouw gedachten en gevoelens. En dat kan heel verhelderend zijn.
Toen de ervaringen later gedeeld werden was duidelijk wat de stilte met mensen gedaan had. Nieuwe gedachten, nieuwe ervaringen, contact met je gevoel en dingen toelaten waar je altijd voor wegliep. Het idee: ik ga een nieuwe start maken vanuit een versterkt fundament. Niet zo moeilijk als je daar met z’n allen in hoger sferen zit. Maar nu de praktijk.
Twitter dit bericht naar al je vrienden »
Relevante blog artikelen of agenda items
Inspiratie voor vandaag
De natuur doet niets zonder doel
Leestip
De zeven spirituele wetten van superhelden
Prijs: € 14,95
Deepak Chopra ontrafelt de zeven wetten van de wereld van superhelden. Hij legt de waarde ervan uit en laat zien hoe je ze kunt toepassen...
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:
- Laatste blog artikelen
- Komende evenementen
- Nieuwste ontwikkelingen
Thema's
Waarom aanmelden?
- Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
- Ontvang aanbiedingen
- Deel ervaringen met andere leden
Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in
Laatste reacties
-
Iemand zei ooit: 'Ik hou van mij en het is wederzijds'
ma 6 feb '12 om 0:51
-
Geert Kimpen op Red de Bibliotheca Philosophica Hermetica
Wat goed om te horen Annick; dank om te laten weten!
zo 29 jan '12 om 12:52

Reacties van lezers (0)
Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Reageer