het raadsel van Jezus ontsluierd
Mijn visie
Je kunt mij gerust een liefhebber van de boeken, lezingen en cd's van Hans Stolp noemen. Toch heb ik getwijfeld toen ik dit boek begon. Het geheim van de twee Jezuskinderen kende ik al via een cd van zijn lezing, dus ging ik er vanuit dat ik alles al wist. Niets bleek minder waar. Het boek gaat veel dieper dan de lezing, is veel omvattender, maar ook compact, direct en eigentijds verwoord en op eenvoudige wijze samengevat.
Hans Stolp had vroeger zelf ook moeite met deze eeuwenoude kennis, maar zoals hij zelf zegt: "ik vraag u niet of u dit geheim direct geloven en aanvaarden wilt, ik weet immers dat mij dat vroeger zelf niet mogelijk was", dat heb ik in mijn oren geknoopt en vervolgens het boek in één ruk uitgelezen.
Een andere kijk op de Bijbel
Hans wil hier een eeuwenoud weten vertolken dat verbeeld is door wereldberoemde schilders en 100 jaar geleden door Rudolf Steiner werd verwoord. Zoals alle andere boeken van hem die ik gelezen heb, heeft ook dit mij een andere kijk op de Bijbel gegeven, mij innerlijk verrijkt, verwarmd en mijn blik op de wereld zachter, relativerender en milder gemaakt. Je zou kunnen zeggen dat zijn boeken je leren meer naar binnen te gaan, je aanzetten tot zelfreflectie en je minder te richten op de uiterlijke vormen van spiritualiteit en religieuze beleving.
Hans Stolp is niet alleen een goed gedocumenteerd en erudiet man op het gebied van religieuze kunst, symboliek, tradities, cultuur en kenner van de esoterische tradities, maar ook een wetende die helderziend kan waarnemen. Dit geeft de vorm van het boek een subjectief karakter, omdat hij, zoals hij zelf zegt, niet alleen het verstand maar ook het gevoel wil aanspreken en dat doet hij door de informatie in de vorm van een vertelling weer te geven, vanuit het perspectief van de beide vaders van de Jozefkinderen en de evangelist Johannes. Mij sprak deze manier van informatie-overdracht erg aan, al kan ik mij voorstellen dat dat niet voor iedereen hoeft te gelden. Je voelt hoe de schrijver je deelgenoot maakt van de vreugde, verdriet, verwondering van de hoofdfiguren, je kijkt als het ware door hun ogen de wereld in.
Het geheim van de twee Jezuskinderen
Vormgeving
Prachtig vormgegeven, duidelijk leesbaar, harde kaft, mooie wereldberoemde reproductie van Maria met beide Jezuskinderen en Johannes de doper, bevat een kleurenkatern met reproducties van Rafael en Leonardo da Vinci. In hoofdstuk 6 licht hij deze schilderijen toe.
Inhoud
In deel 1 vertellen de beide vaders over hun wonderbaarlijke belevenissen en de jeugd van hun beider zoons, de een een koningszoon uit het huis van David (Matteus), door Stolp Jesjoe genoemd, Hebreeuws voor Jezus en de ander een timmermanszoon uit Nazareth (Lukas). Als Jesjoe met zijn ouders na enige omzwervingen in Nazareth komt wonen raken de families bevriend. Tijdens een reis naar Jeruzalem sterft Jesjoe op ong. 12 jarige leeftijd en leeft in het kind Jezus voort. Deel 2 vertelt o.a. over de onoverbrugbare verschillen in de Evangelien: Matteus en Lukas, uitleg bij de wereldvermaarde schilderijen en het geheim van de 2 Maria's.
Meest recente titels: "Levensopdracht van Nieuwetijdskinderen", "Aan synagoge, kerk en moskee voorbij" en "Jezus, mijn broeder".
Hans Stolp
Hans Stolp (1942) is pastor en auteur. Hij studeerde theologie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Behalve theologie bestudeerde hij later de psychologie van G.C. Jung en maakte hij een studie van het Esoterisch Christendom. Na zijn studie werd hij docent in het middelbaar onderwijs, waar hij geschiedenis, maatschappijleer en godsdienst doceerde. Daarnaast was hij schooldecaan.In 1978 werd hij ziekenhuispastor van het AZG in Groningen. Over zijn werk daar met zieke en stervende kinderen publiceerde hij de boeken Als de dood vroeg komt en De gouden vogel. Dit laatste boek, een kinderboek, werd in vele talen vertaald. In deze boeken vertelt hij over de eigen taal, de symbooltaal, waarin (zieke) kinderen spreken over de ingrijpende vragen van leven en dood.
In 1987 werd hij benoemd tot radiopastor van de Ikon. In de jaren dat hij bij de Ikon werkte, publiceerde hij diverse boeken over spirituele thema's, zoals het boek Dichterbij dan ooit..., over verlichtende ervaringen, waarin hij ingaat op bijna-doodervaringen en andere spirituele ervaringen. Het boek kreeg de ene herdruk na de andere en trok in die jaren sterk de aandacht. Later schreef hij, als vervolg daarop, boeken over Engelen en Karma en Reïncarnatie. Begin 1994 legde hij zijn werk als radiopastor neer. Sinds die tijd geeft hij cursussen en lezingen over thema's die samenhangen met het Esoterisch Christendom, o.a. voor de stichting De Heraut.In zijn werk maakt hij die oorspronkelijke, spirituele of esoterische christelijke traditie (weer) voor een breed publiek toegankelijk. Hij schreef inmiddels zo'n vijftig boeken, waaronder kinderboeken, dichtbundels en verhalende boeken. Ook begon hij een reeks boeken die gewijd zijn aan de esoterische, christelijke traditie. Deze boeken, Jezus van Nazareth en Johannes de Ingewijde, kregen als ondertitel Esoterisch Bijbellezen mee. Voor de stichting De Heraut geeft hij op zaterdag lezingen en cursussen in Amersfoort. De actuele onderwerpen van die lezingen kunt u vinden op de website van Stichting De Heraut onder lezingen.
Interessant artikel? Aanbevolen boeken:
Twitter dit bericht naar al je vrienden »
Relevante blog artikelen of agenda items
Inspiratie voor vandaag
Op een affiche 'vloeken is aangeleerd' had iemand geschreven: 'geloven ook'.
Leestip
Yoga helpt
Prijs: € 19,95
Yoga zonder poespas. Voorwoord Deepak Chopra. Yoga kan veel aandoeningen voorkomen en genezen. Tara Stiles laat zien hoe eenvoudig en...
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:
- Laatste blog artikelen
- Komende evenementen
- Nieuwste ontwikkelingen
Thema's
Waarom aanmelden?
- Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
- Ontvang aanbiedingen
- Deel ervaringen met andere leden
Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in
Laatste reacties
-

Kris Deckers op De wijsheid van een gebroken hart
Er is maar een weg... Je spoken in het licht zetten!
do 24 mei '12 om 12:54
-
Puck op Griekenland: stap uit de euro!
Dit geld ook voor het verzekeringswezen lijkt me.
wo 23 mei '12 om 16:58
-

Anoniem op Griekenland: stap uit de euro!
Eerst begrip en kennis, dan vooral je geld uitgeven, duurzamer leven, minder is...
di 22 mei '12 om 22:37


Reacties van lezers (0)
Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Reageer