Margot

Landelijke Opschoondag 2012

Wist jij dat schoonmaken kan helpen tegen een depressie? Twintig minuten per dag stevig boenen verbetert volgens meerdere onderzoeken de gezondheid. Flink met de zwabber door huis geeftZqnvwbkIgI.jpg een mentale opkikker en helpt daarnaast het ouderdomsproces te vertragen. Dat is goed nieuws, aangezien je toch heel wat uren per week aan je huishouden besteedt. Nog beter zou het zijn om die huishoudelijke activiteit naar buiten te verplaatsen. Ook frisse lucht heeft namelijk een bewezen positief effect op lichaam en geest. Maar bestaat er zoiets als een huishoudelijke klus buitenshuis? Jazeker! En wel in de vorm van de Landelijke Opschoondag 2012 op zaterdag 10 maart 

Ook dit jaar spoort de Stichting Nederland Schoon ons allen weer aan de handen uit de mouwen te steken en zwerfafval te lijf te gaan op straat. En dat is hard nodig ook, want de cijfers liegen er niet om. Zo zwerft een weggeworpen blikje 50 jaar op straat rond zonder af te breken en doet een bekertje er zelfs 90 jaar over om te verdwijnen. Tijd dus om de handschoenen aan te trekken en je huishoudelijke taken voor een dag naar buiten te verplaatsen!

Hoe kun je helpen?

Je hoeft geen afvalbergen te verplaatsen om je steentje bij te dragen.Tijdens een wandeling is het bijvoorbeeld een kleine moeite om rondzwervend afval in een prullenbak te gooien. Daar heb je overigens geen landelijke schoonmaakdag voor nodig, dat kan immers elke dag van het jaar! Als je je nu echter aanmeldt op www.ikprikmee.nl, ontvang je een welkomstpakket inclusief handige grijper. Makkelijker kun je het jezelf niet maken op 10 maart!

Mocht je geen zin hebben om alleen op pad te gaan, meld je dan aan bij een van de initiatieven bij jou in de buurt. Bijkomend voordeel is dat je je buurtgenoten direct beter leert kennen en samen je leefomgeving wat prettiger maakt.

Heb je een leuk en origineel idee om Nederland schoon te houden? Stuur je foto’s en video’s dan naar Stichting Nederland Schoon en wie weet win je met je nuttige schoonmaakwerk nog een leuke prijs ook!

Klaar om op 10 maart de handen uit de mouwen te steken?
Je doet er jezelf en de natuur een groot plezier mee! 
Kijk voor meer informatie op www.nederlandschoon.nl

 

Margot

Geschreven door: Margot Bendijk

Projectmanager by day, schrijver by night. Marketing specialist, reisfanaat, yoga-verslaafde in wording. Verzot op boeken & artikelen over zelfontplooiing en mindfulness.

Reacties van lezers (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer

Contact gegevens
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
Reactie
Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
Blijf op de hoogte

Inspiratie voor vandaag

 

Op een affiche 'vloeken is aangeleerd' had iemand geschreven: 'geloven ook'.

- Fons Jansen

Eerdere quotes »

Yoga helpt

Leestip

Yoga helpt

T. Stiles

Prijs: € 19,95

Yoga zonder poespas. Voorwoord Deepak Chopra. Yoga kan veel aandoeningen voorkomen en genezen. Tara Stiles laat zien hoe eenvoudig en...

Meer informatie » | Bekijk meer boeken

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:

  • Laatste blog artikelen
  • Komende evenementen
  • Nieuwste ontwikkelingen

Themadag Universele Wetten

120328-Themadag292x104.gif

Waarom aanmelden?

  • Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
  • Ontvang aanbiedingen
  • Deel ervaringen met andere leden

Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in