Als zzp’er leven in vrijheid en overvloed

Zeven tips
In de media worden zzp’ers regelmatig afgeschilderd als degene die het zwaar te verduren hebben in deze tijden van economische crisis. Dit hoeft natuurlijk niet zo te zijn. Hier zeven tips om daadwerkelijk ook geld te verdienen met je passie. Ben zelfstandig professional in plaats van zelfstandige zonder poen en geniet van de vrijheid van het ondernemen.
1) Kies om gekozen te worden
Welk probleem los jij op in de wereld? Wat is jouw unieke talent? Wat is je roeping, wat heb je te bieden? Voor welke klanten werk je het liefste? Welke klanten halen het beste in je naar boven?
Het kiezen van je eigen richting is in mijn ogen het moeilijkste in het ondernemerschap. Het heeft tijd nodig en het vraagt volharding voordat je op je eigen pad zit. Investeer hier ruim tijd en geld in en laat je hier bij begeleiden. Een goede start is het halve werk, zet de ladder tegen de goede muur. Als je eenmaal op je pad zit, dan gaat het ondernemen moeitelozer.
2) Denk in producten niet in uren.
Als opdrachtgever wil ik een probleem opgelost hebben voor een bepaalde prijs, ik ben er minder in geïnteresseerd in hoeveel uren je dat doet. Creëer een duidelijke producten/diensten-piramide, van goedkoop naar duur waar je opdrachtgevers uit kunnen kiezen. Leer accepteren om veel geld per uur te verdienen, dat mag als je je klanten top kwaliteit biedt.
3) Geld is belangrijk.
Het is waar dat geld niet gelukkig maakt. Echter, mensen die geld onbelangrijk vinden, hebben meestal ook niet veel geld. Als ondernemer is het goed om het verdienen van geld daadwerkelijk te waarderen. Geld drukt de bijdrage uit die jij levert. Zie geld als energie, als jij ergens energie aan geeft, is het goed als je daar energie voor terug ontvangt. Zo blijven geven en ontvangen in balans. En als je iets doet waar anderen voor willen betalen, dan kan je onderneming groeien en kun je voor nog meer mensen iets betekenen.
4) Werk samen met toppers.
Zorg dat je samenwerkt met mensen die top specialist zijn in hun vakgebied, mensen waar je een beetje tegenop kijkt. Werk nooit met zesjes, niet in je projecten, niet voor je administratie, niet voor je marketing, niet voor je scholing. Alleen zzp’ers die ruim boven een 8 in kwaliteit scoren doen mee in het economisch spel. Dit is voor iedereen haalbaar, als je eenvoudigweg met aandacht en bezieling je werk doet, dan scoor je een dikke 9.
5) Opgeruimde werkplek is een opgeruimd hoofd.
Zorg voor rust, orde en regelmaat. Zorg voor een opgeruimde en gezellige werkomgeving, zorg voor een opgeruimde e-mailbox, verstuur op tijd je rekeningen en betaal zelf ook op tijd. Opruimen en de boel op orde hebben kost veel minder tijd dan zoeken en corrigeren.
6) Ben fit, zowel fysiek als emotioneel.
Zorg dat je lichaam in goede conditie is en dat je je mentaal goed kunt concentreren. Leef gezond, zo houd je je intuïtie scherp. Goede concentratie leidt tot meer kwaliteit, minder correctiewerk (rework) en het maakt gelukkig. Ben bewust van wat zich in het hier en nu aandient. Zoek dagelijks de stilte en geef ruimte aan je creativiteit.
7) Doe minder.
Wat kun je laten? Wat doe je waar je eigenlijk geen plezier meer in hebt? Doe alleen nog die dingen die je inspiratie en voeding geven, dan ben je zelf ook op je best en trek je de meeste klanten aan.
Het paradoxale van al deze tips is dat je meer ontspannen gaat werken, terwijl je meer gaat verdienen. De tips in praktijk brengen is een kwestie van vallen en opstaan, voor mij was het dat in ieder geval wel.
In mijn boek “Minder werken, meer verdienen” zijn mijn persoonlijke ervaringen te lezen. Twee keer per jaar geef ik een gratis avondseminar “Minder werken, meer verdienen” bij klooster ZIN te Vught, opgeven via www.zoekenleef.nl.
Reacties en tips zijn van harte welkom!
Twitter dit bericht naar al je vrienden »
Relevante blog artikelen of agenda items
Inspiratie voor vandaag
Op een affiche 'vloeken is aangeleerd' had iemand geschreven: 'geloven ook'.
Leestip
Yoga helpt
Prijs: € 19,95
Yoga zonder poespas. Voorwoord Deepak Chopra. Yoga kan veel aandoeningen voorkomen en genezen. Tara Stiles laat zien hoe eenvoudig en...
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:
- Laatste blog artikelen
- Komende evenementen
- Nieuwste ontwikkelingen
Thema's
Waarom aanmelden?
- Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
- Ontvang aanbiedingen
- Deel ervaringen met andere leden
Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in
Laatste reacties
-

Kris Deckers op De wijsheid van een gebroken hart
Er is maar een weg... Je spoken in het licht zetten!
do 24 mei '12 om 12:54
-
Puck op Griekenland: stap uit de euro!
Dit geld ook voor het verzekeringswezen lijkt me.
wo 23 mei '12 om 16:58
-

Anoniem op Griekenland: stap uit de euro!
Eerst begrip en kennis, dan vooral je geld uitgeven, duurzamer leven, minder is...
di 22 mei '12 om 22:37


Reacties van lezers (0)
Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Reageer