Hollandse Nieuwe (boeken en films), een studiedag bij Het Moment
| Prijs: | € 85,- |
|---|---|
| Website: | Hollandse Nieuwe (boeken en films), een studiedag bij Het Moment |
| Locatie: | Passage, Spoorstraat 13, Amersfoort |
Je bent van harte welkom op vrijdag 9 december bij een dag over boeken en films rondom ritueel begeleiden georganiseerd door Het Moment. Het thema van deze dag is:
Hollandse Nieuwe
Het Moment heeft zelf 2 boeken en 1 film geselecteerd voor deze studiedag. Het is niet nodig dat je de boeken en de film vooraf gelezen of gezien hebt. Misschien is de deelname aan de dag een goede reden om de boeken te gaan lezen of de film te bekijken. De selectie is:
1. Boek: Ze zeggen dat het over gaat van Johan Maes en Evamaria Jansen
2. Film: De maan is kapot van Arno Dierickx
3. Boek: Het nieuwe zwart van Darian Leader
Hoe ziet de dag eruit?
Het Moment start de dag met een korte introductie op nieuwe boeken en films. Daarna beginnen we met een bespreking van het eerste boek “Ze zeggen dat het over gaat”. Welke betekenis heeft dit boek in ons denken over rouw? Aan de hand van het boek maken we een inventarisatie van rouwschema’s. Gezamenlijk onderzoeken we hoe de schema’s gebaseerd op verschillende theorieën onder te brengen zijn in een nieuw schema.
Na de koffiepauze bekijken we samen de korte speel-teken-film “De maan is kapot”. In subgroepen discussiëren we met behulp van richtvragen over de inhoud en betekenis van deze film. De ochtend sluiten we af met een uitwisseling van de resultaten van de subgroepen.
Na de lunch is er voor een ieder gelegenheid om een recent gelezen boek of bekeken film in te brengen in de groep. De vraag is: Welke betekenis heeft dit boek of deze film voor de uitvaartwereld? Vervolgens bespreken we “Het nieuwe zwart” Dit boek van Darian Leader is een vertaling en na de bespreking is het mogelijk om ook een interview te bekijken met de auteur. Dit is afhankelijk van de tijd. Het boek van Darian Leader is zeer populair en mogelijk heb jij het al gelezen. Wat is het nieuwe inzicht, dat dit boek geeft? Leader spreekt ook over symbolen en rituelen, hoe kunnen we dit zien? We gaan in op het onderwerp rouw, melancholie en depressie. Er is ruimte voor interactie.
Wie komen er?
De bezoekers kunnen collega ritueelbegeleiders zijn, samenwerkingspartners uit de branche, familie en/of vrienden. Op deze dag is iedereen welkom, die belangstelling heeft voor het werk in de uitvaartbranche en in het bijzonder dat van de ritueelbegeleider. We gaan in op nieuw studiemateriaal. Welke boeken en films kunnen ons inspireren? Hoe ontwikkelen zich de opvattingen over verlies, rouw en herstellen? Wat wordt er geschreven en gemaakt om ons nieuwe ideeën te geven?
Wat levert deze dag je op?
• kennis en informatie over verlies, rouwen en herstellen;
• uitwisseling van ervaringen met nieuwe boeken en films;
• zien hoe er verschillende doelgroepen zijn in de uitvaartwereld;
• modellen en structuren ontdekken in omgaan met verlies;
• handvatten krijgen voor het begeleiden van het rouwproces;
• methodiek ontwikkelen voor het werken in de uitvaart;
• netwerken met elkaar onderling.
Waar, hoe laat en wat zijn de kosten?
De dag vindt plaats bij Passage te Amersfoort tegenover het station. De inloop is vanaf 09.30 uur, het programma is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Aansluitend is er tot 17.30 uur gelegenheid om iets te drinken en na te praten.
Kosten: € 85,= Over deze dienst wordt geen BTW gerekend;
De kosten zijn aftrekbaar voor de belasting.
Inclusief:
Basisset informatie met materiaal;
Doorlopend koffie/thee/water;
Uitgebreid vers lunchbuffet;
Drankje & hapjes na afloop.
Hoe schrijf je je in?
Graag zien we je aanmelding voor 1 december tegemoet. Voor deelname stuur je een email inclusief factuuradres naar hermien.embsen@hetmoment.nu met als onderwerp 'aanmelding 9 december'. Je ontvangt een factuur en dient vooraf te betalen. Daarna ontvangt je het programma van de dag, de deelnemerslijst en een routebeschrijving.
Na je aanmelding rekenen we op je komst. Mocht je onverhoeds toch niet kunnen, dan ben je vrij om iemand anders aan te melden. Lukt dat niet dan ontvang je 50% van de kosten retour. Je bent van harte welkom en graag tot ziens op vrijdag 9 december!
Hartelijke groet,
Hermien Embsen & Ton Overtoom
Locatie op de kaart
Inschrijven voor de nieuwsbrief
Schijf u in voor de nieuwsbrief en ontvang:
- Laatste blog artikelen
- Komende evenementen
- Nieuwste ontwikkelingen
Agenda categorieën
Kalender
De kalender wordt geladen…
Waarom aanmelden?
- Blijf op de hoogte van inspirerend nieuws
- Ontvang aanbiedingen
- Deel ervaringen met andere leden
Maak een profiel aanHeeft u al een profiel? Log hier in
Agenda
Laatste reacties
-

Kris Deckers op De wijsheid van een gebroken hart
Er is maar een weg... Je spoken in het licht zetten!
do 24 mei '12 om 12:54
-
Puck op Griekenland: stap uit de euro!
Dit geld ook voor het verzekeringswezen lijkt me.
wo 23 mei '12 om 16:58
-

Anoniem op Griekenland: stap uit de euro!
Eerst begrip en kennis, dan vooral je geld uitgeven, duurzamer leven, minder is...
di 22 mei '12 om 22:37


Reacties van lezers (0)
Er zijn nog geen reacties geplaatst.
Reageer